Apel South Yorkshire Fire & Rescue

South Yorkshire Fire & Rescue zwraca się z apelem do mieszkańców Sheffield i okolic o rozważne używanie produktów elektronicznych oraz aby nie przeładowywać gniazdek elektrycznych. Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyna pożarów w naszych domach jest niewłaściwe używanie urządzeń elektronicznych oraz przeciążenie gniazdek elektrycznych.
South Yorkshire Fire & Rescue opublikowało również listę produktów elektronicznych, które mogą prowadzić do pożaru a co za tym idzie zagrażać naszemu życiu i zdrowiu.
Aby zobaczyć listę niebezpiecznych produktów kliknij tutaj.

Jak uzyskać porady w zakresie bezpieczeństwa

Poza reagowaniem w nagłych przypadkach Straż Pożarna South Yorkshire (South Yorkshire Fire & Rescue – SYFR) prowadzi szeroki zakres lokalnych działań, które mają na celu zapobieganie wypadkom.

Na przykład, mogą Państwo zwrócić się o bezpłatne sprawdzenie bezpieczeństwa domu (Home Safety Check), w ramach którego strażacy przyjadą do Państwa aby bezpłatnie zainstalować czujniki dymu oraz udzielić Państwu porad jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia pożaru w domu.

Aby zwrócić się o sprawdzenie bezpieczeństwa domu mogą Państwo:

  • wysłać wiadomość tekstową o treści FREE na numer 87023. Wówczas nasz pracownik oddzwoni do Państwa aby umówić się na sprawdzenie bezpieczeństwa domu.
  • zadzwonić na infolinię Straży Pożarnej South Yorkshire pod numer 0114 253 2314 aby omówić kwestię sprawdzenia bezpieczeństwa domu z pracownikiem SYFR. Korzystamy z usługi, która umożliwia nam komunikować się z Państwem w innym języku niż język angielski jeśli zachodzi taka potrzeba.
  • wejść na naszą stronę internetową www.syfire.gov.uk i wypełnić formularz  on-line aby zamówić sprawdzenie bezpieczeństwa domu.

Porady w zakresie bezpieczeństwa

Mogą Państwo uniknąć pożaru stosując się do poniższych prostych porad w zakresie bezpieczeństwa:

  • Należy mieć w domu zainstalowany co najmniej jeden czujnik dymu – Co tydzień trzeba sprawdzać czy umieszczone w nim baterie działają. Nigdy nie należy go wyłączać lub wybierać z niego baterii.
  • Należy zachowywać ostrożność w trakcie gotowania – Powinno się zawsze pilnować patelni. Nie należy gotować po spożyciu alkoholu.
  • Nie można palić w łóżku – Papierosy należy trzymać z dala od pościeli. Kiedy palą Państwo w domu ZAWSZE należy upewnić się, że papieros został w pełni zgaszony.
  • Nie należy przeciążać gniazdek elektrycznych – Często pożar, którego powodem jest elektryczność, powstaje dlatego, że dochodzi do przegrzania przeciążąnych gniazdek.
  • Należy zachowywać ostrożność przy używaniu świec – Świece należy zawsze umieszczać z dala od zasłon, mebli, firanek i nigdy nie ustawiać w przeciągu.

Źródło: South Yorkshire Fire & Rescue

Advertisement
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Podaj swoje imię