Amazon

Piątek, 15 grudnia 2017 roku, Imieniny: Celiny, Ireneusza, NinyPZPN szuka młodych talentów na Wyspach

Dodano: 14 października 2016r. o godz. 18:49:05

W specjalnym spotkaniu ze skautami i trenerami Polskiego Związku Piłki Nożnej wzięli udział najbardziej utalentowani młodzi piłkarze i piłkarki z Wielkiej Brytanii.

Wydarzenie, które odbyło się w Ambasadzie RP w Londynie, było dziesiątym tego typu spotkaniem przedstawicieli PZPN z najzdolniejszą polską młodzieżą urodzoną poza granicami kraju. Pierwsze takie spotkanie PZPN zorganizował w Londynie w ubiegłym roku, wcześniej osiem podobnych sesji odbyło się w Kolonii w Niemczech.

Na spotkaniu pojawiło się ok. 30 najlepiej rokujących zawodników z Wysp Brytyjskich, Irlandii, Szwecji i Hiszpanii. Mieli oni okazję porozmawiać ze skautami PZPN oraz trenerami młodzieżowych kadr Polski: Bartłomiejem Zalewskim, Marcinem Łazowskim i Maciejem Borowskim. Ze strony PZPN jako szef delegacji pojawił się zastępca Dyrektora Sportowego Bogdan Basałaj oraz szef szkoły trenerów PZPN, były reprezentant kraju, Dariusz Gęsior.

Konsul Michał Mazurek z Ambasady RP w Londynie powiedział:

- Cieszymy się, że już drugi raz możemy gościć w Ambasadzie utalentowanych młodych polskich piłkarzy i piłkarki. Wśród ponad 900 tys. Polaków w Wielkiej Brytanii, dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia stanowią około 200 tys. Troska o rozwój najmłodszego pokolenia jest inwestycją w przyszłość.

- Ambasada wspiera rozwój polskiego sportu w Wielkiej Brytanii, a obok piłkarzy sukcesy odnoszą także inni sportowcy. W ubiegłym sezonie mistrzostwo i puchar Anglii zdobył klub siatkarski IBB Polonia Londyn.

Dyrektor Bogdan Basałaj z PZPN powiedział:

- PZPN chce otoczyć opieką wszystkich młodych polskich piłkarzy i piłkarki poza granicami kraju. Chcemy, aby wkrótce grali dla Polski na wszystkich poziomach juniorskich. Naszym marzeniem jest, aby piłkarz urodzony na emigracji zagrał na boisku razem z Robertem Lewandowskim w kadrze narodowej.

Rano przed spotkaniem w Ambasadzie młodzi Polacy rozegrali mecz towarzyski z angielskimi kolegami na obiekcie akademii piłkarskiej londyńskiego klubu Queens Park Rangers.

 

Źródłó: Konrad Jagodziński (Senior Public Relations Specialist) / Ambasada RP w Londynie

Komentarze do informacji:

@7H9UrqvV8d:everything is just amazing! I seriously want it ALL!!RAY-BAN sunglasses ( valued up to $180) GIVEAWAY on my blog, i would love for you to enter and hopefully win it!! xokdwerylwww.hal!inwonSerland.com

#86515 lutego 2017r. o godz. 04:13:33

@CsV3abEStH:Can I simply say what a aid to seek out someone who truly knows what theyre talking about on the internet. You positively know how one can carry a problem to light and make it important. More inlddivuais have to learn this and perceive this aspect of the story. I cant believe youre not more standard because you positively have the gift.

#86115 lutego 2017r. o godz. 02:39:01

Dodaj swój komentarz: