Amazon

Piątek, 15 grudnia 2017 roku, Imieniny: Celiny, Ireneusza, NinyWizyta Konsula Generalnego w ośrodku deportacyjnym Campsfield House

Dodano: 14 lutego 2017r. o godz. 22:58:27

Krzysztof Grzelczyk, Konsul Generalny RP w Londynie, 10 lutego spotkał się z Polakami przebywającymi w ośrodku deportacyjnym Campsfield House, Oxfordshire

Kilkugodzinne rozmowy okazały się  bardzo potrzebne i istotne z punktu widzenia zarówno obywateli polskich przebywających w ośrodku, jak i urzędu konsularnego w Londynie.

Po spotkaniu z Polakami Konsul rozmawiał z przedstawicielem służb imigracyjnych oraz zarządcą ośrodka, którzy zapewnili o podjęciu natychmiastowych działań zmierzających do poprawy ogólnych warunków bytowych (w tym prac modernizacyjnych instalacji wodno-sanitarnych), dostępu do usług medycznych oraz informacji w języku polskim na temat obowiązujących procedur.

W ośrodku deportacyjnym Campsfield House przebywa obecnie 10 Polaków. Szybkie działania były konieczne w związku ze stanem zdrowia jednego z nich. Konsulat podejmie również czynności w związku ze sprawą obywatela RP przebywającego w ośrodku od ponad siedmiu miesięcy, mimo że padł ofiarą przestępstwa handlu ludźmi.

Konsul Generalny RP w Londynie planuje kolejne spotkania również w innych ośrodkach deportacyjnych, w których przebywają obywatele polscy.

Źródło: Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie

Komentarze do informacji:

Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji...

Dodaj swój komentarz: