Amazon

Piątek, 15 grudnia 2017 roku, Imieniny: Celiny, Ireneusza, NinyPodpisano porozumienie w sprawie budowy systemu elektroenergetycznego ze sztucznymi wyspami na Morzu Północnym

Dodano: 11 kwietnia 2017r. o godz. 01:41:21

Trzech operatorów systemu przesyłowego: TenneT TSO B.V. z Holandii, TenneT TSO GmbH z Niemeic i Energinet z Danii podpisało 23 marca 2017 w Brukseli porozumienie w sprawie budowy hubu przyłączeniowego na Morzu Północnym. Miałby on powstać na jednej lub kilku wyspach na obszarze ławicy Dogger Bank w ramach europejskiego systemu elektroenergetycznego.

Firma TenneT w czerwcu 2016 roku przedstawiła projekt budowy sztucznej wyspy na obszarze Morza Północnego, wokół której znajdowałaby się farma wiatrowa, z której państwa położone nad Morzem Północnym pobierać mogłyby kilkadziesiąt gigawatów energii elektrycznej. W podpisanym w zeszły czwartek porozumieniu mowa jest już o 70 – 100 gigawatach, które dostarczane byłyby do 70 – 100 milionów odbiorców mieszkających w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Danii, Holandii i Norwegii do 2050 roku. W projekcie zakłada się, że utworzona będzie jedna lub kilka wysp z lotniskiem i zapleczem dla pracujących w hubie pracowników.

Źródło: Wikimedia

Komentarze do informacji:

Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji...

Dodaj swój komentarz: