Amazon

Piątek, 15 grudnia 2017 roku, Imieniny: Celiny, Ireneusza, NinyZmiany w przepisach dotyczących uprawnień do zniżek dla dzieci i młodzieży

Dodano: 18 kwietnia 2017r. o godz. 19:05:16

Od 21 kwietnia 2017 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące uprawnień do zniżek dla dzieci i młodzieży uczących się języka polskiego i zdobywających wiedzę o Polsce poza granicami kraju.

Z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy w grudniu 2016 r. Sejm przyjął zmiany w przepisach, które uprawniają uczniów szkół polonijnych oraz osoby uczące się języka polskiego w szkołach obcych systemów oświaty, a także nauczycieli tych szkół do otrzymania legitymacji uprawniającej do skorzystania z ulgowych przejazdów transportem publicznym podczas pobytu w Polsce oraz wstępu do muzeów i parków narodowych na takich zasadach jak uczniowie szkół w Polsce.

Legitymacje ucznia i legitymacje nauczyciela będą wydawać konsulowie właściwi ze względu na siedzibę szkoły. W większości przypadków rodzice złożą prosty wniosek i odbiorą legitymacje w szkole, w której ich dziecko pobiera naukę, ponieważ szkoły będą współpracować w realizacji tego zadania z konsulami.

Aby dowiedzieć się więcej informacji, proszę kliknąć na ten link. 

 

Źródło: Konsulat RP w Manchesterze. 

Komentarze do informacji:

Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji...

Dodaj swój komentarz: