Amazon

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku, Imieniny: Biny, Damazego, WaldemaraUruchomienie Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego.

Dodano: 18 kwietnia 2017r. o godz. 19:11:06

W trosce o należytą obsługę obywateli RP w kontakcie z urzędami konsularnymi w Irlandii oraz Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło Centrum Informacji Konsularnej oraz Zintegrowany Telefon Dyżurny. Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na Państwa pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych). Centrum nie udziela informacji w sprawach wizowych. Po wybraniu lokalnego numeru telefonu zostaniecie Państwo przekierowani do konsultanta w MSZ (nie ponosząc dodatkowych kosztów wynikających z przekierowania połączenia do Polski – koszt rozmowy lokalnej).

W przypadkach, które wykraczają poza kompetencje konsultantów Centrum, ponieważ wymagają bezpośredniego kontaktu z urzędem konsularnym lub też decyzji właściwego konsula, pracownicy Centrum będą starali się doradzić Państwu jak postępować w tej sprawie.

CENTRUM INFORMACJI KONSULARNEJ będzie funkcjonować w następujących godzinach czasu miejscowego. CIK będzie udzielał informacji w te dni wolne od pracy na terenie ZK i Irlandii, które są jednocześnie zwykłymi dniami pracy w PL (np. bank holiday). 

Linie otwarte w godzinach od 8 do 16 od Poniedziałku do Piątku.

 

Numer telefonu Centrum Informacji Konsularnej w:

•             Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789618

•             Irlandii: +35315666306

ZINTEGROWANY TELEFON DYŻURNY ma ułatwić Państwu kontakt z konsulem dyżurnym w szczególnych i nagłych przypadkach losowych poza godzinami pracy urzędów.

Zintegrowany telefon dyżurny będzie funkcjonował poza godzinami pracy urzędów t.j. od 16:00 – 08:00 czasu miejscowego (godz. 17:00 do 9:00 czasu warszawskiego), a także w soboty, niedziele oraz polskie i angielskie dni wolne od pracy.

Numer Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego w:

Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej: +442030789621

Irlandii:  +35315666307 

Źródło: Konsulat RP Manchester

Komentarze do informacji:

Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji...

Dodaj swój komentarz: