BRAMA DO SHEFFIELD

Nazywana Public Realm – Publicznym Królestwem, stanowi niezwykle miejsce dla przybywających do miasta jak i dla jego mieszkańców.

Trasa od Sheffield Station poprzez serce miasta aż do Devonshire Green to tzw. The Gold Route- Złoty Szlak. W jego skład wchodzą miejsca i ulice o niepowtarzalnym klimacie. Wrażliwych na architektoniczne piękno przyciąga przede wszystkim- łącząca w sobie właściwości wody, oświetlenia, sztukę, elementy wykonane z metalu, piasku, skomponowane z naturą- przestrzeń. Cały teren wokół stacji nazywany Public Realm- Publicznym Kólestwem, stanowi niezwykle miejsce. Na pierwszym planie znajduje się rozległa, murowana fontanna z wykończonych ręcznie naturalnych kamieni wraz z ponad czterystoma kaskadami świetlno- wodnymi, a tuż za nią tzw. Cutting Edge sculpture- 81 metrowa, ważąca niemal 80 ton rzeźba z polerowanej stali nierdzewnej i szkła artystycznego po której w całej długości spływa swobodnie woda. Ta niezwykła rzeźba stanowi jedną z największych stalowych rzeźb w UK.  Sheaf Square jest wyjątkowym miejscem, zwłaszcza nocą kiedy wszystko jest podświetlone, a sam szum wody działa relaksująco. Jeden z rezydentów, poeta Ian McMillan tak pisze o miejscu:

The passenger now leaving platform five
Arrives in a place of shining steel
And it makes that passenger glad to be alive
Because where you are dictates how you feel
And even on a day when chucking it down
Sheaf Square puts a spring in the tiredest step
This vista makes a smile from the deepest frown
And fills you full of vim and verve and pep!
And people are standing by the sculpure
That curves with light and runs with water
And they take photographs of each other
Here' s a boy and a girl and a mother and a daughter..
This place makes you participate; you feel you are a play
Utopia, Nirvana or if you like: Sheaf Square

Właśnie tutaj rozpoczyna się niezwykła podróż szlakiem The Gold Route obejmującą: Sheaf Square, Howard Street, Hallam Garden and  Halam Square, the Millenium Galleries ,Winter Garden, Millennium Square, Peace Gardens, Tudor Square, Town Hall Square and Surrey Street do Barkers Pool kończąc na Devonshire Green. Złoty Szlak odnosi się zarówno do historii Sheffield stanowiąc przy tym również symbol dla gospodarczego i kulturowego renesansu miasta. Pozostaje nam zatem nic innego jak tylko zaprosić na spacer Zlotym Szlakiem, a przede wszystkim spędzenia choć paru chwil w Publicznym Królestwie.

Advertisement
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Podaj swoje imię