#1 17-12-2014 08:23:31

Admin
Administrator
Lokalizacja: Sheffield
Data rejestracji: 28-09-2011
Liczba postów: 68
WWW

Po dziesiątku w każdym kątku, czyli jak zarobić w Nowym Roku.

Jak powszechnie wiadomo Nowy Rok to wspaniała okazja, aby rozpocząć proces samodoskonalenia i wprowadzić w swoje życie kolejne postawienia.  Można zaryzykować, że na liście prawie każdego z nas znajduje się chęć oszczędzenia pieniędzy albo wręcz ich zarobienia. Rzućcie więc okiem na kila pomysłów, które dla Was przygotowaliśmy, dzięki którym, mamy nadzieję, uda Wam się nieco bardziej kontrolować swoje wydatki, a może nawet zdobyć nieco ekstra gotówki.

Masz to na piśmie.

Żeby oszczędzać, trzeba najpierw dowiedzieć się, gdzie dokładnie znikają nasze pieniądze. Codzienne wydatki wydają się niezmiernie proste i oczywiste, często jednak nie zdajemy sobie sprawy, ile pieniędzy wyrzucamy w przysłowiowe „błoto”. Postaraj się przez 2 tygodnie zapisywać każdy, nawet najmniejszy zakup, aby przekonać się, z czego możesz zrezygnować bez nadmiernych poświęceń. Może lepiej przygotować lunch w domu, zamiast codziennie kupować go w ‘pracowej’ kafeterii?

Daj się złapać w sieć.

Chodzenie po sklepach jest dla części z nas udręką (strzelam, że szczególnie dla męskiej frakcji), dla części zaś wspaniałym relaksem i nagrodą. Zakupy przez Internet są jednak szybszym, wygodniejszym a także tańszym rozwiązaniem. Wiele stron (takich, jak na przykład hotdeals.co.uk) przedstawia najbardziej korzystne oferty, które pozwolą nam zaoszczędzić trochę grosza. Warto także skorzystać z porównywarek cen, jak chociażby www.pricerunner.co.uk, które pomogą nam znaleźć najbardziej korzystną opcję na rynku.

Lista osobista

Jeżeli jednak trudno Ci  przekonać Ci się do kupowania przez Internet, przed wyjściem na zakupy, szczególnie te większe, zrób dokładną listę rzeczy, których potrzebujesz. Pozwoli Ci to uniknąć w sklepie niepotrzebnej gorączki, kiedy to wszystko, co napotka Twój wzrok, wydaje Ci się ekstremalnie niezbędne. Pamiętaj też, żeby na zakupy wybrać się z pełnym brzuszkiem, inaczej  głód będzie podpowiadał Ci, aby kupić znaczenie więcej rzeczy, niż potrzeba.

Ruch to zdrowie

Czemu nie pomyśleć również nad alternatywną podróżą do pracy? Zamiast jazdy samochodem albo transportem publicznym może pora przesiąść się na rower? Albo wychodzić codziennie troszkę wcześniej i zamiast biletu na autobus wybrać orzeźwiający, poranny marsz? Nawet  tylko w jedną stronę, będzie to z korzyścią dla Twojego zdrowia i portfela.

Nowoczesne oszczędzanie

W dzisiejszych czasach o Twoje finanse może zadbać już nie tylko

doradca finansowy, ale i aplikacja. You Need a Budget to świetne narzędzie, które daj Ci możliwość ustalenia dziennego czy miesięcznego budżetu i świadomego kontrolowania swoich wydatków.

Bez przelewek!

Przelewanie pieniędzy za granicę, aby spłacić ratę kredytu, rachunek za „Cyfrę” czy szybko pomóc bliskiej osobie w potrzebie jest w dzisiejszych czasach naprawdę proste. Wystarczy znaleźć firmę, wejść na jej stronę i gotowe. Nie ma już na szczęście przymusu, aby korzystać tylko z banków, które odstraszają swoim przelicznikiem i opłatą za przelew. Ale może i tutaj da się jeszcze oszczędzić trochę grosza? Z firm na rynku oferujących przelewy międzynarodowe wyróżnia się TransferGo , znane z najbardziej bieżącego kursu walutowego, aktualizowanego co 60 sekund i gwarancji dostarczenia przelewu na konto odbiorcy w przeciągu jednego dnia roboczego. Dodatkowo, można zarobić coś ekstra w programie rekomendacyjnym, a wypróbować ich usługi za darmo.

Cel na ceny

Google oferują świetną, rozbudowaną porównywarkę, która pozwoli nam na uzyskanie dokładnych informacji dotyczących ubezpieczenia samochodu, domu czy w podróży.  Następnym razem więc, zamiast podejmować decyzję ‘na gorąco’, zerknijcie na www.google.co.uk/compare/.

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB