Amazon

Poniedziałek, 11 grudnia 2017 roku, Imieniny: Biny, Damazego, WaldemaraArchiwum wydarzeń / Koncert John Mayall

Koncert John Mayall Koncert John Mayall
Data: 24 października 2017r. (wydarzenie archiwalne)
Miejsce: Sheffield City Hall (Irwin Mitchell Oval Hall)

John Mayall urodził się w rodzinie Murraya Mayalla - gitarzysty i entuzjasty jazzu. Od najmłodszych lat słuchał amerykańskich bluesmanów takich jak Leadbelly, Albert Ammons, Pinetop Smith czy Eddie Lang i sam uczył się gry na fortepianie, gitarze i harmonijce.
Po ukończeniu collegeu Mayall odsłużył trzy lata w armii brytyjskiej w Korei. W 1956 zaczął grać bluesa w półprofesjonalnej grupie The Powerhouse Four, a następnie w The Blues Syndicate. Pod wpływem Alexisa Kornera przeniósł się do Londynu i utworzył tam John Mayall Bluesbreakers.
Mayall był przeciętnie o dziesięć lat starszy niż pierwsze pokolenie muzyków brytyjskiego rock and rolla i rocka i w momencie, gdy ten się narodził miał już wieloletnie doświadczenie muzyczne. Nic zatem dziwnego, że stał się nestorem sceny rockowej w pierwszej połowie lat sześćdziesiątych. Mayall był też pierwszym, który sięgnął do korzeni muzyki rockowej - bluesa i zainicjował styl blues rock. W jego grupie John Mayall Blues Breakers, która była swoistą "wylęgarnią" i szkołą talentów, występowali tacy muzycy jak Eric Clapton i Jack Bruce z Cream, Peter Green, John McVie i Mick Fleetwood z Fleetwood Mac, Mick Taylor z The Rolling Stones, John Hisemann (założyciel grupy Colosseum) i wielu innych. Większość uczniów Mayalla znacznie przewyższyła go popularnością.
Pod koniec lat sześćdziesiątych, po komercyjnym sukcesie w USA, Mayall przeprowadził się do Laurel Canyon w Los Angeles wtapiając się w lokalną scenę blues rocka i jazz-rocka.
W roku 2005 został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

Muzyk zawita do Sheffield już 24go Października 2017.
Koncert odbędzie się w Sheffield City Hall (Irwin Mitchell Oval Hall) o godzinie 19:30.
Aby kupić bilet kliknij tutaj.

Źródła: Wikipedia, Sheffieldcityhall.co.uk

Komentarze do informacji:

Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji...

Dodaj swój komentarz: