Amazon

Piątek, 15 grudnia 2017 roku, Imieniny: Celiny, Ireneusza, NinyArchiwum wydarzeń / Koncert Chris Rea w Sheffield!!!

Koncert Chris Rea w Sheffield!!! Koncert Chris Rea w Sheffield!!!
Data: 4 grudnia 2017r. (wydarzenie archiwalne)
Miejsce: Sheffield City Hall (Irwin Mitchell Oval Hall)

Chris Rea zaczynał w 1973 roku, w lokalnym zespole Magdalene. Zastąpił Davida Coverdalea, który odszedł do Deep Purple. W 1975 roku grupa zmieniła nazwę na Beautiful Losers i wygrała krajowy konkurs talentów. Dwa lata później Rea opuścił zespół i rozpoczął karierę solową.
W 1978 roku ukazał się jego pierwszy album zatytułowany Whatever Happened to Benny Santini?, który zdobył status złotej płyty w USA. Utwór Fool (If You Think Its Over) stał się wielkim hitem za oceanem, znalazł się na dwunastym miejscu listy Billboard Hot 100 i był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Song of the Year.
Muzyk największą popularność osiągnął w Europie na przełomie lat 80. i 90. Wtedy ukazały się albumy: Shamrock Diaries z hitem Josephine (dedykowanym nowo narodzonej córce Rea), On The Beach z tytułowym utworem, The Road To Hell oraz Auberge. Te 2 ostatnie osiągnęły największy sukces. Znalazły się na nich następujące przeboje: The Road To Hell, I Just Wanna Be With You, That is What They Always Say, Texas, Auberge, And You My Love, czy Looking For The Summer.

Chris zawita do Sheffield już 4go Grudnia 2017.
Koncert odbędzie się w Sheffield City Hall (Irwin Mitchell Oval Hall) o godzinie 19:00.
Aby kupić bilet kliknij tutaj.

Źródło: Wikipedia, Sheffieldcityhall.co.uk

Komentarze do informacji:

Jeszcze nikt nie skomentował tej informacji...

Dodaj swój komentarz: