Przeprowadzka CAB

Południowo wschodni oddział Sheffield Citizens Advice Bureau przenosi swoje biuro z Woodhouse do biura należącego do Sheffield Council’s przy ulicy Chapel Street.

Jesteśmy zachwyceni z przeprowadzki, dzięki temu będziemy mogli dostarczyć fachową oraz poufną pomoc do większego grona mieszkańców w Sheffield- powiedziała Jane Osbaldiston menadżer południowo wschodniego oddziału CAB w Sheffield.

W Sheffield działają również biura przy: London Road, Osbourne Road i Spital Hill.

Citizens’ Advice Bureau- pomaga w rozwiązywaniu problemów dotyczących zadłużenia, świadczeń socjalnych, spraw mieszkaniowych, prawnych, dyskryminacji, zatrudnienia, imigracji, konsumenckich i innych. Jej porady są dostępne dla wszystkich bez względu na rasę, płeć, orientację seksualną, wiek, narodowość, niepełnosprawność czy wyznanie.

Citizens Advice jest powiązane z Citizens Advice England and Wales i Citizens Advice Scotland, które razem tworzą od 60 lat największą w Zjednoczonym Królestwie sieć poradni.

Citizens Advice współpracuje ponadto z Citizens Information Board (poprzednio działającą pod nazwą Comhairle) z Republiki Irlandii w świadczeniu porad i informacji w całej Irlandii.

Każde Citizens Advice Bureau jest zarejestrowaną organizacją charytatywną zatrudniającą wyszkolonych doradców (zarówno etatowych jak i wolontariuszy) i finansowaną przez lokalne samorządy, Loterię Państwową, fundusze charytatywne, firmy, osoby prywatne i innych, aby te niezwykle ważne usługi mogły być na bieżąco świadczone lokalnym społecznościom.

Cele CAB

-Chronić ludzi przed konsekwencjami

-nieznajomości swoich praw i obowiązków;

-braku wiedzy na temat dostępnych usług;

-nieumiejętności skutecznego wyrażenia swoich potrzeb;

-Odpowiednio wpływać na rozwój lokalnych i ogólnokrajowych służb socjalnych.

Zasady, którymi kieruje się CAB

CAB:

-dąży do współtworzenia społeczeństwa sprawiedliwości społecznej, tolerancyjnego i pluralistycznego;

-przeciwstawia się wszelkim formom dyskryminacji;

-zapewnia swoim pracownikom równe szanse, zachęca do zaangażowania przedstawicieli mniejszości etnicznych i religijnych na wszystkich poziomach organizacji.

Źródło: CAB, The Star

Advertisement
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Skomentuj
Podaj swoje imię